Hoşgeldiniz, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.
18 Ekim, 2021, 06:14:25 ÖÖ
46745 Mesaj 7550 Konu Gönderen: 570 Üye
Son üye: EmirKaya
Ana Sayfa Yardım Ara Giriş Yap Kayıt
mustafa kaya  |  Sizden  |  Beğendikleriniz  |  ÖZ ELEŞTİRİ 0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte. « önceki sonraki »
Sayfa: [1] Aşağı git Yazdır
Gönderen Konu: ÖZ ELEŞTİRİ  (Okunma Sayısı 330 defa)
mustafakaya
Yönetici
şiir
*****
Çevrimdışı Çevrimdışı

Mesaj Sayısı: 28376Üyelik Bilgileri Site
ÖZ ELEŞTİRİ
« : 21 Ağustos, 2021, 19:09:13 ÖS »

Yahudiler Tevrat'ta herşey açıklanmasına rağmen, açıklanmayan herşey ile ilgili hükümler uydurdular ve bunu da sözlü tevrat adı altında inananlara yutturdular. Aynı şeyi geleneksel islam yaptı ve yahudileri bu konuda taklid ettiler. onlar da bunlara hadis diyerek yutturdu.Şimdi lütfen dikkatle takip edin:Kuran 5/44. ayette
"Gerçek şu ki, biz Tevratı, içinde bir hidayet ve nur olarak indirdik. Teslim olmuş peygamberler, yahudilere onunla hükmederlerdi."
Kuran bize peygamberlerin başka birşeyle değil Tevrat ile hükmettiklerini söylüyor. Musa'ya bakalım:Yahudilere göre Musa'ya sözlü Tevrat verilmiş ve hükümleri hem Tevrat hem sözlü Tevrattan vermek gerekir. Hatta öyleki Sözlü Tevrat yazılı olandan önemlidir. Peki Musa peygamber ne yapıyordu acaba? Nasıl hüküm veriyordu?Tevrat, çıkış 18/15-16
Musa... “Çünkü halk Tanrı’nın hükmünü öğrenmek için bana gelir” dedi. “Bir davaları olduğunda, davayı bana getirirler; iki taraf arasında ben hükmederim. Tanrı’nın kararlarını ve kanunlarını bildiririm.
Peki Muhammed peygambere ne deniyordu Kuran'da?Kuran 5/49
Aralarında Allah'ın indirdiğiyle hükmet ve onların hevalarına uyma.Musa kendisine iletilen vahyi eksiksiz yazmıştı (Tesniye 31/24), ve Tanrı bu yazılanlara göre anlasma yapmıştı (Çıkış 34/27), ve bu buyruklardan halka söylenmeyen hiçbirşey yoktu (Yeşu 8/34).Buna rağmen Musanın eksiksiz yazdıkları dışında şeyler uydurdular ve Tanrı'nın bu yazılanlara göre sizinle anlaşma yaptım dediği Tevrat dışında hükümler icad ettiler.
Aynısını müslümanlar yaptı. Kitap ayrıntılı şekilde vahiy olarak alınmıştı (11/1), yalnız kitapta yazanlardan mesuldu inananlar (43/44). Ama hem kitapta olmayan hükümler icad ettiler, hem de inananları onlardan da mesul olduklarına inandırdılar.
Şirkte yarışıyorlar. Sünniler Muhammed =Allah dediler. Şimdi de Şia "Allah'ın esmai husnasi ehlibeyttir. Allah'ın en yüce ismi ise Fatimadır" diyorlar.
İnandıkları din her geçen gün rezilliğe mahkum ediyor.

AHIRET Alemi HAKKINDA

Cunku insan zihni, maddi olarak hic gormedigi bir seyi hayal edemez.O yuzden, henuz gormedigimiz bambaska bir evren hakkindaki tum anlatimlar, kacinilmaz olarak mecazi olmak zorundadir.Kurandaki cennet-cehennem tasvirleri mecazi olarak anlasilmalidir. Cunku ahiret evreni, yikilacak olan bu evrenin enkazindan cok farkli fiziksel kanunlarla yeniden varedilecek: 14:48. Ölüm, evrim, entropy yokolacak, maddenin dogasi degisecek: 44:56
Evren 8 boyut olacak: 69:17, 14:48, “O gun,arz/yer baska bir yere ve gokler de baska goklere donusturulur.”

Baska ayetlerde de cennetin ayni yeryuzu ve gokler gibi maddi bir sekilde gosterime arzedileceginden bahsedilir,57:21, 3:133,”Gosterimi/arz edilmesi (to show) yeryuzu ve gokler gibi olan bir cennet”
Cennette seks olayina gelince, ahiret hayatinin maddi gercekleri (cennet & cehennem her ikisi de) bizim simdiki sinirli ve farkli akil, fizik seviyemizle anlayabilecegimiz, tahayyul edebilecegimiz seyler değil. 53:39-40, “Insan icin kendi cabaladigindan/calistigindan baskasi yoktur. Ve suphesiz kendi cabasi da yakinda gorulecektir.” Cennet & cehennem icin kullanilan tum ornekler de mecazi semboller, onlarin hic birinin gercek mahiyetini kimse simdiden anlayamaz,14:48, “O gun,arz/yer baska bir yere ve gokler de baska goklere donusturulur.” Baska ayetlerde de cennetin ayni yeryuzu ve gokler gibi maddi bir sekilde gosterime arzedileceginden bahsedilir,57:21, 3:133,”Gosterimi/arz edilmesi (to show) yeryuzu ve gokler gibi olan bir cennet”Cennetin nasil bir yer oldugunu tam olarak anlayabilmemiz bu dunyadayken mumkun degil, ama su kadarini biliyoruz Kuran'daki vasiflardan, oraya cok farkli maddi kanunlar hakim olacak, ve mesela olum/helak kanunu olmayacak artik, ve belki de sekiz boyutlu bir evren olacak,Hakka 17.


21.08.2021
« Son Düzenleme: 21 Ağustos, 2021, 19:10:54 ÖS Gönderen: mustafakaya » Kayıtlı
Sayfa: [1] Yukarı git Yazdır 
« önceki sonraki »
Gitmek istediğiniz yer: