Hoşgeldiniz, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.
20 Ocak, 2020, 16:53:48 ÖS
45338 Mesaj 7073 Konu Gönderen: 592 Üye
Son üye: Umut
Ana Sayfa Yardım Ara Giriş Yap Kayıt
mustafa kaya  |  Sizden  |  Yazılarınız  |  Mutlu Bitsin Masalım 0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte. « önceki sonraki »
Sayfa: [1] Aşağı git Yazdır
Gönderen Konu: Mutlu Bitsin Masalım  (Okunma Sayısı 1726 defa)
çalıkuşu
kelime
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri E-Posta
Mutlu Bitsin Masalım
« : 14 Şubat, 2013, 13:19:38 ÖS »

Kırık kalemimin gözyaşlarıyla ıslandı, sevgisiz dünyamın çorak toprakları. Kanayan gelincikler kan kırmızı gelinliğini giydi. Ekin tarlalarında sarı başaklar, yitik sevgilerin silüetini çizdi, yeryüzü aynasına. Leonardo Da Vinci'den kalma fırçalarla.

Kanadı kırılmış, bir kuş çırpınır çaresizce kilidi paslanmış gönül kafesimde. Ve seni çağıran türkülerimin hüzünlü nağmeleri yankılanır umut sokağında.

Hayallerim paramparça, düşlerim gibi. Kırık camları süpürdü Sinderalla, avuçlarımdan ayıkladı tek tek. Yaralarımı sardı. Ama acılarım boy verdi, filiz sürdü, dinmedi sızılarım. Derin uykuya dalmış, uzak umutların ülkesinde merdivensiz bir kuyuya sakladım, aşka dair ne varsa.

Rapunzel'in saçlarına tutundum, son umut kırıntılarımla. Beyaz atlı prensim gelir şimdi. Uzak ümitler, güzel düşler fethedilmeyi bekliyor. Öpmeden kurbağayı yola çıkmalıyım. Kağıttan gemilerim med- cezirlerle boğuşurken, kurşun askerlerim yakamozlarla savaştı. Kazanan kimdi, kaybeden kimdi? Bu anlamsız savaşta.

Kötü kalpli büyücüyü kapatınca Şahmeran'nın mağarasına, kurşun askerlerime izin verdim. Çizmeli Kediyi nöbetçi diktim kapısına. Ve baharlarım yeniden yeşersin istedim, tüm kötülere, kötülüklere inat.

Ağaçlar daha giymemişti gelinliğini, hüzün bir büyücü edasıyla okşarken dalları. Baharlar kışa dönüştü, ruhumun taş duvarlarında üşüdü iyi, güzel her şey. Yalnızlığım kahkalara boğulurken karşımda, iyi kalpli cücelerdi ellerimden tutan, göz yaşlarımı silen. Bana iyimserlikle örülmüş küçük evlerinin kapısını açtı cücelerden en bilgesi.

Çorak topraklara sevgi ektim. Beyaz atlı prensin terkisinde yitik sevgileri buldum. Kanadı kırılan kuşun yaralarını sardım. Açtım kafesin paslı kilidini. Yüzyıllık uykusundan uyandırdım 'uyuyan güzeli.'

Kırık bir hevesle mavilere sardım kendimi. Geç kalmışlığım çıktı karşıma. Sevmeyi unutmuşum bunca zamandır. Avut beni kucağında. Sevmeyi öğret yeniden. Mutlu bitsin masalım.

yolcu
cümle
Çevrimdışı Çevrimdışı

Sen bende varsın,ben yok oldum sende...

Üyelik Bilgileri
Ynt: Mutlu Bitsin Masalım
« Yanıtla #1 : 14 Şubat, 2013, 22:56:43 ÖS »

masal tadında bir yazı okumak keyifliydi.
çalıkuşu
kelime
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri E-Posta
Ynt: Mutlu Bitsin Masalım
« Yanıtla #2 : 15 Şubat, 2013, 09:47:44 ÖÖ »

teşekkürler...
Sayfa: [1] Yukarı git Yazdır 
« önceki sonraki »
Gitmek istediğiniz yer: