Hoşgeldiniz, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.
10 Ağustos, 2020, 23:09:15 ÖS
45794 Mesaj 7146 Konu Gönderen: 570 Üye
Son üye: EmirKaya
Ana Sayfa Yardım Ara Giriş Yap Kayıt
mustafa kaya  |  Sizden  |  Yazılarınız  |  insanları kullanma kılavuzu ...(ManiPulasYon) 0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte. « önceki sonraki »
Sayfa: [1] Aşağı git Yazdır
Gönderen Konu: insanları kullanma kılavuzu ...(ManiPulasYon)  (Okunma Sayısı 2782 defa)
dilgüşa
kıta
Çevrimdışı Çevrimdışı

DİLGÜŞA

Üyelik Bilgileri
insanları kullanma kılavuzu ...(ManiPulasYon)
« : 19 Haziran, 2013, 16:26:05 ÖS »

Birçoğumuz bir haberiz ManiPulasYon'dan,bilgilendirmek istedim ve bu konu üzerine yazı yazmak istedim kalemim yettiğince..

Manipulasyon: Karşındakini koyun, Kendini de Çoban Etme Meselesi kısacası.Böyle bir cümleyi okuyunca dahi insan ne kadar yazıksıyor bu durumu.Sizce bu durum mümkün mü peki ?Kaçımız insanları ustaca kullanabiliyoruz?Kendimizi çoban ilan edebiliyoruz?Bu yazım bunu düşünenlere düşünebilenlere..Hayatta kendilerini hiç çoban yerine koymaya çalışmamış gibi başkalarının günahına girerek hiç birşey ispat etmemeksizin çoban yakıştırmasını yapanlara..

İnsanları kullanarak kendini sevdirme birilerinden intikam alma gibi basitçe insan kazanıldığını düşünenler asla bir dost kazanamayacaktır aksine kayıpları artacaktır.

Bir damla bal, bir varil ziftin çekemeyeceği kadar sinek toplar düşüncesinde olup, ağzımdan bal damlatıp, etrafımı sineklerle doldurmadım. Asla ufak hesaplar peşinde de olmadım belkide bu yüzden fazladır kaybettiklerime oranla kazandıklarım.

Ben herkesi sevmedim ama sevdiklerimi de gönülden sevdim ve gönülden sevildim.İnsanın yüzünde taşıdığı, sırtında taşıdığından daha önemlidir.Kıyafetlerimi de kullanmadım mesela..Yüzümdeki içten bir tebessüm yetti etrafımdakiler için ...Öyle içten gülümsedim öyle sıcak oldum ki sıktığım ele ruhumu da kattım..
Bunları yaparak Hala mı insanları kullandığımı düşünüyorsun ? devam etmeliyim o halde.

Kaybetme korkusuna kapılıp asla hedef değiştirmedim.Bir gün önceki düşüncem neyse bir gün sonra kaybetsem bile aynı şeyleri düşündüm.Gül senin ken güzeldi de elinden düşünce mi dikenleri sana batar oldu ?

Dinlemeyi bildim..Hemde hiç konuşmadan cevaplayarak herşeyi ..Bütün zehrini bana akıtırken benden iyisi yoktu da zehrin bitince mi başkalarını zehirlemek için beni seçtin ?Kullanılıyorsunuz uyarısı insanların bir köşesinde yer edecektir elbette..Hepimiz cesur olalım ..Herkes bir hedef için birilerini kullanmaya çalışmıştır.Amacına ulaşamayınca mı başkaları hedef gösterilir hep ?

Durmayacam işte !Devam edicem insanların kullanılacak bir alet olmadığını anlatmaya.

Herkesin yeri ayrıdır bende ve hayatımda olan herkes benim için önemlidir ancak bunu kelimeler yerine davranışlarımla samimiyetimle göztermeye çalıştım hep.Dille anlatılacak herşeyin yetersiz olduğunu yapmacık insanlardan çoktan öğrenmiştim ben.

Çok kimse düşüncelerini kabul ettirebilmek için çok konuşmaları gerektiğini zanneder.Bu çabanın boş olduğunu anlatmayacağım bile.Kişi bir şeyi yapmak isterse yapar sana doğru olanı herkese kabul ettiremezsin.Kimse de kabul etmek zorunda değildir.Umarım geç olmadan anlayabiliriz bunu.

Mükemmel olduğunuzu söyleyerek bunu karşı tarafa aşılayamazsınız.Bırakın karşı taraf anlatsın sizi siz birşey söylemeden..Karşı taraf anlasın ve hayatında belli bir yere koysun sizi.Eğer böyle olmazsa mümkün değildir kişiyi kullanıp hayatının bir yerine sıkışmanız.

Sempati ve empati yaparım daima.Olumlu sonuç almak kişiyi kullanabileceğinizi mi gösterir.Asla!
Olaylara ne kadar samimi baktığımın farkında olmayanlar yanımda olurlar mıydı hiç ?

İnsanları kullanmak bir yere kadar getirebilir sizi.Oysa ben hala yoluma devam ediyorum ..Bir yeri geceli çok oldu.Ömrünüz boyunca 1 yıl 2 yıl bilemediniz 3 yıl başkası olarak davranabilirsiniz.Sonrası emin olun size büyük bir yalnızlık getirecektir.Kayıp getirecektir
“Yaşam bir Tiyatro Sahnesidir, Orda nasıl oynayacağınız Size bağlıdır” İyi bir rol kapmak mı istiyorsunuz.Kimseyi kullanmayın , ve kendiniz olun.

İŞTE O ZAMAN BENİM SAHİP OLDUKLARIMDAN DAHA FAZLASI SİZİN OLACAKTIR.

DİLGÜŞA

AYRILIK GİDENİN CESARETİ,
KALANIN SABRI İLE ÖLÇÜLÜR.
mustafakaya
Yönetici
şiir
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri Site
Ynt: insanları kullanma kılavuzu ...(ManiPulasYon)
« Yanıtla #1 : 19 Haziran, 2013, 18:42:15 ÖS »

..ne kadar içten ,dost, sıcacık bir yazı bu böyle...baştan sona gerçekci ve tecrübe ile sabit doğrular...paylaşımın çok faydalı ve  güzeldi dilgüşa sağol..
dilgüşa
kıta
Çevrimdışı Çevrimdışı

DİLGÜŞA

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #2 : 20 Haziran, 2013, 11:40:04 ÖÖ »

içten yorumunuz için teşekkürler hocam.
Kimsenin kimseyi kullanarak bie yere gelemeyeceğini anlattım.Beğenileriniz için tekrar teşekkür ederim hocam.
« Son Düzenleme: 20 Haziran, 2013, 15:44:15 ÖS Gönderen: dilgüşa » Kayıtlı

dilgüşa
kıta
Çevrimdışı Çevrimdışı

DİLGÜŞA

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #3 : 18 Temmuz, 2013, 10:41:21 ÖÖ »

sonu olmayan hayallere doğru yürür durur insan ...

Sayfa: [1] Yukarı git Yazdır 
« önceki sonraki »
Gitmek istediğiniz yer: