Hoşgeldiniz, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.
12 Ağustos, 2020, 23:27:12 ÖS
45796 Mesaj 7147 Konu Gönderen: 570 Üye
Son üye: EmirKaya
Ana Sayfa Yardım Ara Giriş Yap Kayıt
mustafa kaya  |  Sizden  |  Yazılarınız  |  işte öyle bir şey 0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte. « önceki sonraki »
Sayfa: 1 [2] Aşağı git Yazdır
Gönderen Konu: işte öyle bir şey  (Okunma Sayısı 4732 defa)
ehl-i dil
harf
**
Çevrimdışı Çevrimdışı

pervane olan kendini gizler mi alevden

Üyelik Bilgileri
Ynt: işte öyle bir şey
« Yanıtla #15 : 16 Mayıs, 2016, 23:24:31 ÖS »

Yıllar önce derdim ben yazmak için değil yaşamak için buradayım. Şairler denizin kenarından denizi tasvir ederler, âşıklar ise o denizin içine dalarlar; denizin derununu anlatma gereksinimi duymazlar, dışarıdakilerse ha anlatır de anlatırlar.
Kendimize bir yazgı belirliyoruz, yazdıkça korkaklaşıyoruz; yaşayanlar cesurdur, acısa da bir yerleri mutlu olurlar. Bilmekle yaşamak aynı şey olmuyor işte. Tabi yaşamak içinde bir refik gerek, bu refikini bulamayanlar zamanla hayallerindeki bir refikle o duyguları tatmaya çalışırlar; kim bilir şizofreni budur belki de.

Söylesem tesiri yok, sussam gönül razı değil.
ehl-i dil
harf
**
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #16 : 16 Mayıs, 2016, 23:27:28 ÖS »

Bazen kendinizi bir böcek gibi ezilmeye mahkûm ediyorsunuz. Ama ezdikçe herkes sizi, siz yeniden diriliyor ve tekrar ezilmeyi bekliyorsunuz. Ne dünyada ezilecek şeyler bir tane ne de ezecekler. Buranın kanunu bu, siz de bu kanunlara boyun eğiyorsunuz, eğemezseniz çıldırıyorsunuz. Seçim sizin. Bazen de özgürleşmek için sanat yapıyorsunuz. Gerçek dünyada başaramadıklarınızı sanatsal bir yönle başarıyor, mutlu oluyorsunuz. Özgürleşmenin başka bir yolu yok gibi görünüyor. Ruhunuz inceliyor, olmazlar olur hale geliyor. Yeniden bir dünya inşa ediyorsunuz. Ne yazık ki kumdan şatolarınız bir dalgayla yıkılıveriyor, hemen yenisini ve daha güzelini yapmayı istiyorsunuz, yapsanız da yapmasanız da aynı; çünkü yine yıkılıyor. Bazıları vazgeçiyorlar bazıları da usanmadan devam ediyorlar ömrünün sonuna kadar. Kimin aldandığını bilemiyorsunuz; vazgeçen mi devam eden mi?

ehl-i dil
harf
**
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #17 : 16 Mayıs, 2016, 23:58:12 ÖS »

eski yazdıklarını okudu, bazı parçaları tekrar yazdı, geldiğini düşündüğü sevgilisi ya gelmemişti ya da gelmiş ama ses vermiyordu. güneş doğmuştu lakin gelmiyordu ışık diyen fuzuli'yi anımsadı.

dilgüşa
kıta
Çevrimdışı Çevrimdışı

DİLGÜŞA

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #18 : 17 Mayıs, 2016, 13:14:14 ÖS »

tamda öyleyim.
güneş doğmuştu lakin gelmiyordu ışık...

AYRILIK GİDENİN CESARETİ,
KALANIN SABRI İLE ÖLÇÜLÜR.
ehl-i dil
harf
**
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #19 : 19 Mayıs, 2016, 15:50:08 ÖS »

kiraz mevsimi gelmiş, ağızlar tatlanmıştı. yürekler ne zaman tatlanacaktı? tezatlar birbirleriyle yarışıyordu. dışarısı yaz içerisi kıştı. cümleler bile içerinin soğukluğunda kısa kısaydı. anlatılacak neyse bir an evvel anlatıp gitmek istiyorlardı. oysa ben uzun tutayım konuşmamı diye diretiyordum. hatta arada susuyor, daha fazla zaman geçsin istiyordum. sevgilinin köyünde kaldığım fazladan bir saniye bile benim için çok değerliydi. zaman sevince değerli oluyor, değilse zaman saman gibi.

Sayfa: 1 [2] Yukarı git Yazdır 
« önceki sonraki »
Gitmek istediğiniz yer: