Hoşgeldiniz, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.
22 Eylül, 2021, 12:42:39 ÖS
46644 Mesaj 7540 Konu Gönderen: 570 Üye
Son üye: EmirKaya
Ana Sayfa Yardım Ara Giriş Yap Kayıt
mustafa kaya  |  Genel  |  Medya'dan  |  Bir algı çalışması olarak; küfür, hakaret…(Kurtuluş TAYİZ) 0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte. « önceki sonraki »
Sayfa: [1] Aşağı git Yazdır
Gönderen Konu: Bir algı çalışması olarak; küfür, hakaret…(Kurtuluş TAYİZ)  (Okunma Sayısı 322 defa)
mustafakaya
Yönetici
şiir
*****
Çevrimdışı Çevrimdışı

Mesaj Sayısı: 28254Üyelik Bilgileri Site
Bir algı çalışması olarak; küfür, hakaret…(Kurtuluş TAYİZ)
« : 03 Temmuz, 2020, 12:50:26 ÖS »

Bir algı çalışması olarak; küfür, hakaret…

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve ailesine karşı kara propaganda mekanizmasının harekete geçirilmesi Gezi’ye kadar uzanıyor. Köprülere, caddelere, duvarlara, kapılara, pankartlara yazılan küfür ve hakaretlerin haddi ve hesabı yoktu. Sonradan bunun sistematik bir faaliyet olduğu gözlendi. Bu küfür ve hakaretler aslında siyasal bir işlevi yerine getirmek için yapılıyordu.

Küfür ve hakaret birini gözden düşürmek için bir başlangıç noktası. Erdoğan’ın zihinlerdeki ve gönüllerdeki yerini sarsmak ve gözden düşürmek için, psikolojik bir harp tekniği olarak önce sistematik küfür ve hakaretle işe başladılar. Gezi’de rastladığımız asfalta, köprülere, duvarlara, metro ve alt geçitlere yazılan küfürler bir tepki değil, aksine darbe öncesi bir algı çalışmasıydı.

Bu psikolojik harp çalışmasının kokusu 17-25 Aralık’ta çıktı. Türkiye bir sabah uyandığında, Güney Amerika’daki diktatörlüklerde rastlanabilecek şekilde Erdoğan ve ailesinin TIR’lar dolusu para çaldığı haberleriyle kasıp kavruluyordu. Aynı saatlerde Amerikan elçisi, AB elçilerini yemekte toplayarak “Bugünden itibaren bir imparatorluğun çöküşünü izleyeceksiniz” diyordu. Gezi’den başlayarak gözden düşürmeye çalıştıkları Erdoğan’ı, 17-25 Aralık’ta iktidardan alaşağı edip Türkiye’yi ele geçireceklerdi.

Başaramadılar ama devamını 15 Temmuz darbe girişimiyle getirmeye çalıştılar. Erdoğan ve ailesini kaldığı otelde sıkıştırıp katletmeye kalktılar.

Bunu da başaramadılar fakat Erdoğan ve ailesini hedef almaya hala devam ediyorlar. Sosyal medya mecralarına bakın, neredeyse her gün aileden biri linçe uğramakta, kişilik katline maruz kalmakta. Gözlerini o kadar karartmışlar ki, yeni doğmuş bebeğe, lohusa anneye ve babaya ağza alınmayacak küfür ve hakaretler yapabiliyorlar. Bunun kasıtlı psikolojik-siyasal şiddet olduğundan kuşku yok.

Bu psikolojik harbi sadece FETÖ değil, bugün muhalefet parti liderleri, yönetici ve grup başkanvekilleri de yürütüyor. Küfür ve hakaretlerle, aşağılama ve iftiralarla Erdoğan ve ailesini hedef almayı normalleştirmeye çalışıyorlar. Bu küfür dalgasına kattıkları beyinsiz, ahlaksız takımıyla da sosyal medya mecralarını lağım çukuruna dönüştürdüler.

Bu konuda tek sorumlu sosyal medya teröristleri ve küresel şirketler olamaz, muhalefet partileri ve bazı siyasi figürler de aynı lağım çukurunun içindeler.

Sosyal medya terörüne son vermek için hangi düzenleme gerekiyorsa o yapılmalıdır. Küresel sosyal medya şirketlerinin, onun uzantısı konumundaki FETÖ ve muhalefet aktörlerinin çıkardığı gürültü patırtıya bakılmadan, hazırlığı yapılan düzenleme bir an önce hayata geçirilmelidir.

Hedefin Cumhurbaşkanı Erdoğan ve ailesi olmadığını 17-25 Aralık’ta ABD elçisi açıklamıştı; Ricciardone, AB elçilerini toplayarak, onlara Türkiye’nin çöküşünü izletmek istemişti. Sonra tası tarağı toplayıp kaçmak zorunda kaldı. Bu işe bulaşanların hepsinin akıbeti benzer olacak. Türkiye’yi Irak ve Suriye gibi çökertemeyecekler; aksine, Türkiye daha da güçlü bir şekilde yoluna devam edecek.


KURTULUŞTAYİZ
Kayıtlı
mustafakaya
Yönetici
şiir
*****
Çevrimdışı Çevrimdışı

Mesaj Sayısı: 28254Üyelik Bilgileri Site
Ynt: Bir algı çalışması olarak; küfür, hakaret…(Kurtuluş TAYİZ)
« Yanıtla #1 : 02 Ağustos, 2020, 07:45:49 ÖÖ »


CHP kurultayı, Kemal Kılıçdaroğlu’nun genel başkanlık koltuğunu korumasının yanı sıra yakın geleceğe ilişkin birtakım hazırlıkların sinyallerini vermesi bakımından da önemliydi.

Kılıçdaroğlu’nun “dostlarla iktidara yürüyeceğiz” sözlerinde ifadesini bulan söz konusu “hazırlıklar”, aynı zamanda Türkiye’yi bekleyen birtakım kirli planları ve projeleri de işaret ediyor.

CHP’nin, Türkiye üzerinde dışarıdan kurulacak olan baskıyı içeriden tamamlamaya çalışmanın dışında bir misyona sahip olmadığını unutmayalım. CHP’nin Türk milletiyle ilgili hayırlı bir misyonu, vizyonu kesinlikle yoktur. Kurultayda kararlaştırılan söz konusu “hazırlıklar” da işte bu çerçevede yapılıyor.

Libya’da yenilgiye uğrayan Körfez ülkeleri ile Batı ittifakı, Mısır’ın darbeci generali Sisi’yi öne sürerek, yeni dönemde Türkiye’nin gücünü kırmak için baskıyı artırmaya devam edecek.

Kemal Kılıçdaroğlu yönetimindeki CHP’nin bütün hazırlığı, Körfez’den Akdeniz’e uzanan, oradan da Avrupa’yla birleşen hatta (BAE, Suud, Mısır, İsrail, Yunanistan, GKRY ve Fransa), Türkiye karşıtı ittifakın ihtiyaçlarına göre hizaya geçmekten ibarettir. Kemal Bey’in “dostları” da bu değirmenin su taşıyıcılarıdır.

Tek hedefleri var; Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın gücünü kırmak. Zira Erdoğan’ın gücünü ve etkisini sıfırlamadan bölgesel güç, küresel bir aktör haline gelen Türkiye’yi sınırlamaları mümkün değil.

CHP kurultayı, dışarının ihtiyaçlarına göre içeriyi düzenlemeye çalışmaktan ibarettir. CHP’yi anlamak için Batı sisteminin beklenti ve ihtiyaçlarını bilmek, yeterlidir!

Amerikan beslemesi medyanın, batı hayranı aydınların, FETÖ kapatması liberallerin, Kemal Kılıçdaroğlu’nun kurultay konuşmasını büyük bir heyecanla karşılamasının sebebi de budur.

Unutmayalım ki, bu çevreleri ancak ve ancak Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın devrilmesi, Türkiye’nin eski günlere dönmesi heyecanlandırır, umutlandırır, başka bir şey değil.

Dışarıda ve içeride yapılan hazırlıklara rağmen, Türkiye’nin Ayasofya kararından sonra yeni bir dönemi girdiğini ve bunu da tüm dünyaya ilan ettiğini akıldan çıkarmayalım. Darbelerle, siyasi komplolarla, ekonomiye kumpaslarla durdurabilecekleri bir Türkiye yok artık.

Kurtuluş Tayiz
Kayıtlı
Sayfa: [1] Yukarı git Yazdır 
« önceki sonraki »
Gitmek istediğiniz yer: